Showtime

The Vampire Diaries vs. The Originals

3. března 2014 v 22:37 | Nikol

The Vampire Diaries je americký fantasy-hororový televizní seriál, natočený podle stejnojmenné knižní předlohy od L. J. Smith. Chybně bývá označován za kopii Stmívání. Je to v podstatě o tom, který z bratrů (upírů Salvatorových) získá srdce Eleny, jeden je hodný, druhý je zlý... Do toho se přimíchají čarodějnice, vlkodlaci, hybridi, původní rodina upírů, lovci, dvojníci, to že na upírství existuje lék a tak další rafinované zápletky. Diváky ale stejně zajímá nejvíc, s kým naše hlavní hrdinka nakonec skončí ;)

Můj názor: TVD mají bohužel sestupnou tendenci, každá další série se mi zdá horší a víc zamotaná. Nicméně, i kdyby to už bylo úplně o hovně, na čem záleží je, aby se tam stále objevovala krásná tvářička Damona a všechno ostatní mi bude fuk :P Hodnocení je dost napomezí... První dvě řady 95%, zbylé dostávají +- 80%.


The Originals je spin-offem k seriálu Upíří deníky, který se soustředí na sourozence Mikaelsonovi, tři původní upíry, Klause, Elijaha a Rebeku v New Orleans. Během pilotního dílu (20. díl 4. série The Vampire Diaries) bylo prozrazeno, že vedlejší postava Hayley je těhotná a čeká Klausovo dítě. Nyní se Klaus musí zbavit svého dávného chráněnce Marcela, který je nyní tím nejdůležitějším v New Orleans, aby udržel své dítě v pořádku.

Můj názor: No to jsem teda zvědavá, jestli se dočkám Klausovy ,,světlé stránky" :] A taky by mě zajímalo, jestli se děj posléze rozvine i dál, nebo u událostí v NO skončí. Zatím jsem zkoukla jen pár úvodních dílů, vypadá to však nadějně. Pro všechny, co jsou z Deníků otrávení Elenou a jejím milostným trojúhelníkem, tomuto spin-offu vezmou za vděk. 85%

Spojeni nepříliš šťastným osudem

3. března 2014 v 16:30 | Nikol
Je to spin-off k seriálu Pretty Little Liars (Prolhané krásky)
a na rozdíl od nich je více nadpřirozený.

Ravenswood, městečko nacházející se nedaleko Rosewoodu v Pennsylvánii,
už po několik generací sužuje smrtelná kletba. Nepříjemné události spojí
pět neznámých lidí
, kteří budou muset společne pátrat v záhadné a hrůzostrašné
historii tohoto města, aby zjistili něco o kletbě dřív, než bude příliš pozdě.


Můj názor: Docela to zabaví. Vyšlo zatím jen pár dílů, tak nebudu nijak soudit.
Uvidíme, jak se to chytí :) Za mě tedy prozatím hodnotit nebudu, ale byl by to takovej lepší průměr.

EDIT: Počkat... teďka čtu, že se ABC rozhodlo tehle seriál po první sérii zrušit, kvůli novému prezidentovi společnosti? Ty šmejde! Ačkoliv většina diváků tvrdila, že si tuhle show zamilovala a dokonce více než polovině se to líbilo více než PLL?

Když život zasvětíte pomstě

2. března 2014 v 17:01 | Nikol
Revenge je americký televizní seriál.
Otec Amandy Clarkeové byl neprávem odsouzený na doživotí za zločin, který nespáchal.
Po sedmnácti letech přijíždí do městečka Hamptons mladá Emily, která rozjíždí plán pomsty
za toto nespravedlivé obvinění. Emily je totiž ve skutečnosti Amanda, která je rozhodnutá,
že za utrpení jejího otce zaplatí všichni, kteří jej kdysi zradili.


Můj názor: Asi jediná TVshow (pokud nepočítám sitcomy jako BBT, HIMYM apod.), na kterou koukám a nejsou tam žádný nadpřirozený bytosti. Je to prostě taková napínavá telenovela :] 75%

Bylo nebylo

28. února 2014 v 22:58 | Nikol
Once Upon a Time je americký televizní seriál. Pohádky existují! A v jedné z nich zlá čarodějnice všechny postavy z pohádkového světa zaklela a uvěznila ve skutečném světě, kde si už nikdo z nich nepamatuje kým původně byl. Jen jedna osoba může tuhle kletbu zlomit a tou je Emma Swan, spasitelka.


V seriálu se prolínají dvě dějové linie - to, co se děje ve skutečném světě mestečka Storybrooke, kde pohádkové postavy momentálně žijí své zcela normální životy jako učitelka/policista/novinář + jejich příběhy ze světa, odkud pocházejí. Háček je v tom, že si nepamatují, kdo jsou. Až na ,,zlou královnu" starostku, pro kterou je tohle pomsta, jak má být. Jenže... po nějaké době si začne připadat sama a adpotuje malého Henryho. Ten si ale uvědomí, že něco není v pořádku, po příčině začne pátrat ve své pohádkové knize. Tam se píše o spasitelce. Zahájí záchrannou operaci a vyhledá Emmu Swanovou, svou biologickou matku, která vypadá úplně jako z obrázku v knížce. Porazí nakonec společnými silami zlo a kletbu zlomí? Jenže ouha, Emma na magii a kouzla naprosto nevěří, bude to proto velmi těžké.

Můj názor: Další originální námět, nechybí tomu skoro nic - je tam akce, záhady, romantika, drama. Každá postava má svůj vlastní příběh a osobnost, která vás zaujme. Myslíte si, že se na to ani nemusíte koukat, jelikož už víte, že to dobře dopadne? Klasický omyl, na který jsou američtí scénaristé připravení :D Jedno zlo je poraženo, tak tam přidáme nové, ještě větší :D 95%

Na co na jaře 2014 zajít do kina

28. února 2014 v 17:55 | Nikol
(nebo si to stáhnout z uloz.to :D)

300: Vzestup říše
(akční, drama, válečný)
od 6.3.2014

Pokračování epické ságy.
Děj se přesouvá na nové bojiště - na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.

Šance na explozi 75%

Trochu klišé, ale...

27. února 2014 v 20:15 | Nikol
Kráska a zvíře (v originále The Beauty and the Beast) je americký televizní seriál. Detektivka Catherine Chandlerová byla svědkem vraždy své matky a před vrahy byla prý zachráněna zvířetem. O devět let později ji případ vraždy zavede ke zjištění, že bývalý voják Vincent Keller, který byl zabit ve službě, není mrtvý. Catherine se s ním sblíží a začne zjišťovat více o vraždě své matky a o tom, kdo (a co) Vincent skutečně je.


Můj názor: Mínus body za herecké obsazení hlavní hrdinky Catherine, přišla mi už od začátku hrozně nesympatická. Sice už jsem si na ni jakž takž zvykla, ale stále to není ono... K dobru dávám, že narozdíl od klasické stejnojmenné pohádky, Vincent nemůže být vyléčen ,,obyčejným" polibkem. Ne, je to celé mnohem složitější. A čím víc se toho zdá být vyřešeno, tím více se odkrývá nových tajemství. 70%

Polda a stínač hlav v jednom?

26. února 2014 v 21:13 | Nikol
Grimm je televizní seriál americké televizní stanice NBC, ve kterém se zločinci nebo oběti rekrutují ze světa pohádkových bytostí (wesenů). Každá epizoda je inspirována jednou z pohádek, které napsali bratři Grimmové.

Detektiv Nick Burkhardt si myslel, že je zcela připraven na realitu práce na oddělení vražd v Portlandu. Dokud nezačal vidět divné věci, které nebyl schopen racionálně vysvětlit. Jako například to, že se krásná žena mění v ohavnou čarodějnici nebo že se obyčejný muž stává zlým trollem. Po návštěvě jediného žijícího příbuzného se o sobě Nick dozvídá krutou pravdu. Je potomkem elitní skupiny lovců známých jako grimmové, kteří jsou pověřeni zastavením šíření wesenů po světě.


Můj názor: Většina dílů začíná jako normální policejní vyšetřování... Jen s tím rozdílem, že oběti či pachatelé patří k rase wesenů, které Nick může svou superschopností odhalit. Zápletky jsou poutavé, rozuzlení mnohdy překvapí. Jeden z mála originálních fantasy seriálů. Dávám 90%

Každý jsme tak trochu ,,ztracený"

25. února 2014 v 16:49 | Nikol
Lost girl / Dívka od jinud

,,Život je těžký, když nevíte, KDO jste. Je ale horší, když nevíte, CO jste." Tak znějí úvodní slova tohoto fantasy seriálu ze světa fae. Hlavní hrdinkou je charismatická Sukuba Bo, dále si zamilujete její lidskou kamarádku Kenzi, svalnatého vlka Dysona, sexy doktorku Lauren, potvůrku Tamsin, pidi-barmana Tricka, nenapravitelného mesmera Vexe a mnoho dalších...


Nejlepší dieta? Pusťe si při jídle TWD

24. února 2014 v 16:12 | Nikol
The Walking dead (v překladu Živí mrtví) je americký dramatický televizní seriál. Je natočený podle stejnojmenné komiksové série.

Tento seriál byl velice nadprůměrně hodnocený a získal několik ocenění včetně nominace na Writers Guild of America a na Zlatý glóbus za Nejlepší televizní drama.

První díl třetí sezóny si získal 10,9 milionů diváků, čímž překonal rekord v největším počtu diváku na kabelové televizi.

Pokud nejste žádná křehká květinka, máte rádi trochu napětí a jste fanoušci zombíků a post-apokalyptických příběhu, je tohle show přesně pro vás!

Můj názor: Při sledování tohoto seriálu jsem byla téměř bez dechu, některé scény jsou strašidelné, ale zase ne tak moc nechutné, abych si musela zakrývat oči (ale jíst při tom nedoporučuju :D), také si zamilujete ústřední postavy, jste do děje tak lapeni, jako by jste jejich strasti prožívali s nimi. 99%

 
 

Reklama